Na naší minifarmě se děti můžou seznámit a vyzkoušet si  každodenní péči o domácí zvířátka a  podílet se při krmení, hřebelcování nebo jen tak pozorovat, jak se nějaká zvířecí maminka stará o své ratolesti. Toto vše můžete vidět i na velké farmě.

    Našimi miláčky jsou tři poníci. Nejstarší a nejmenší Břéťa poník Shetlandský je už spíš jen na pomazlení a legraci. Od mládí trpí tzv. alergií na mouchy, takže v letním období by mu každá postroj vadila a také chce klid a stín. Věkem prostřední Kristián poník Velshský je nejhodnější a nejvyrovnanější. Můžou si ho děti vodit samy ať už ze země nebo ze sedla. Je ideální k učení dětí základům jezdectví. Nejmladší a nejzlobivější koník naší trikolory se jmenuje Tarpan Aladin. Zamiluje si ho každá holčička, protože se cítí jako Popelka.. Rádi povozí a projdou přírodou, odměnou jim jsou spokojené a hodné děti. Mrkvičkou nebo jablíčkem však také nepohrdnou. Oslička Svatava je také ke všem milá a ráda si dojde pro pohlazení či laskominku.

    Další z party zvířátek je dobračka Aranka. Plemenem je prasátko Přeštické velmi houževnaté a přátelské. V letošním roce měla dvakrát potomky, s kterými si chodí pohrát i děti z okolí. Když už všeho má Aranka dost, vezme své mladé do klidu stáje, či vyrýt na louku nejaké dobroty.

    Naše malé hospodářství se každým rokem mění a rozrůstá. Občas odchováme malé telátko, které přišlo o maminku, ale po čase se zase vrací na pastvu mezi své. Máme zde i slepičky s kohoutkem a králíčky. Do budoucna pořídíme kozy a ovečky.
    V přilehlém okolí si děti můžou pohrát na pískovišti u altánu, využít houpaček, či zajezdit na koloběžkách.
Pro větší kluky, ale i holky, které nezajímají jen panenky, je připravená vojenská technika jako obrněný protiletadlový transportér vz.53/59 "Ještěrka"  a tank!